Inka marjad – osta siit

InkaInka marjad – Ladina keeles Physalis peruviana

Inka marjad kasvavad looduslikult Ladina-Ameerika maades: Peruus, Tšiilis, Equadoris ja Kolumbias, kus kohalikud elanikud neid korjavad ja müüvad edasi kohalikel turgudel. Kohalikud inimesed ei tarvita neid pelgalt vaid maitse pärast. Pikka aega on neid marju kasutatud traditsioonilises meditsiinis ja seda erinevate haiguste ja tervisehädadega võitlemisel. Nende haiguste hulgas on malaaria, vähk, hepatiit, astma ja ka reuma. Tänapäeva teadlased on välja toonud, et Inka marjades olevad toitained, nagu polüfenoolid ja karotenoidid omavad põletikuvastaseid ja antioksüdantseid omadusi, mis on kõrgelt hinnatud võitluses südamehaigusega.

Inka marjade kasutusvõimalusi

Värvilt erekollane ja maitselt magus – kui inka marjad on küpsed, sobivad nad ideaalselt snäkkideks, pirukatesse/kookidesse või keediseks. Inka marjad sisaldavad looduslikku pektiini, paksendajat, mistõttu keedise tegemine neist on kerge. Inka marjad on populaarsed puuviljasalatites, garneeringuks ja vahel kombineeritud ka avokaadoga.

Inka marjad – osta siit!

Kuivatatud Inka marjad on ideaalne maius – tõeline paradiisivili, mida kord proovinud inimesed ei saa sellest sõltuvusest heas mõttes lahti.

Inka marjadInka marjade tervist edendavad omadused

Hea provitamiin A (beta karotiin), vitamiinide C, P ja B1, B2, B3, B6, B12 allikas.
B12 sisalduselt on inka marjad ühed vähesed taimse B12 sisaldusega üldse. Lisaks suurele vitamiinide valikule, sisaldavad inka marjad rohkesti valku ja fosforit ja vähesel määral kaltsiumit.

Ekspertide sõnul aitavad inka marjad kergendada suu- ja kurgupõletikku.
Inka marju soovitatakse igat tüüpi diabeetikutele. Lisaks abistavad nad tänu uriinieristust soodustavatele omadustele samuti eesnäärme probleemide puhul. Inka marju kasutatakse veel loodusliku rahustina tänu flavonoidide sisaldusele.

Inka marjad aitavad ära hoida mao-, käärsoole- ja seedesüsteemi vähki. Inka mari tugevdab ja taastab optilisi närve.

Väliselt kasutatud inka marjade mahl ravib katarakti, ehk silmakaed. Inka marjad aitavad samuti kergendada kurgu ja suuõõne põletikke.

Inka mari sisaldab vereplasma peamist valku albumiini, mille peamiseks ülesandeks on vere kolloidse osmootilise rõhu reguleerimine. Lisaks aitavad inka marjad verd puhastada (diabeedi puhul näiteks). Veel aitavad nad pehmendada seedimist ja kontrollida seedesüsteemi amöbiaasi.

One comment on “Inka marjad – osta siit

Aivar on 21. aprill 2011 14:08

Inka marjad tunduvad väga kasulikud – supertoit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.