Gurmee oliiviõli

Gurmee oliiviõliGurmee oliiviõli on Euroopa Liidu orgaanilise sertifikaadiga varustatud ja alla +30 C juures toodetud eriliselt hea oliiviõli. Valmistatud Portugalis. Tegu on uue tootega meie sortimendis.

Populaarse Vahemere dieedi olulisemaks osaks on oliivid ja oliiviõli. Kuulus Kreeka arst Hippocrates (460–377) andis oma patsientidele ravi eesmärgil oliiviõli nii sisse võtmiseks kui ka pealt määrimiseks.

Kuiv nahk, tööst väsinud jalad ja lõhenenud küüned paranesid õlikompressidega kiiresti, vaevused maos ja seedimisel said leevendust õli sisse võtmisel ning isegi palavik alanes oliivipuu lehtedega ravides.

Oliiviõli oli hinnatud mitte heade maitseomaduste ja tervislikkuse tõttu.

2 lusikatäit oliiviõli päevas vähendab südamehaiguste riski tänu õlis olevatele mono-küllastatud rasvahapetele.

Lisaks väga soodsale omega-6 ja omega-3 rasvhappe vahelisele tasakaalule on selgunud ka oliiviõlis sisalduv rikkalik antioksüdantide hulk – eriti E-vitamiini ja mõnede teiste toimeainete (näiteks fenoolide, sitosteroolide) kasuliku mõjuga seletubki oliiviõli võimsam südamehaigusi ennetav toime teiste taimeõlidega võrreldes. Ainult rapsiõli rasvhappeline koostis on ligilähedane oliiviõlile.

Gurmee oliiviõli – osta siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.