Aprikoosiseemned – 500g 11EUR

Aprikoosiseemned on valgu- ja rasvarikkad, nagu teisedki pähklid. Aprikoosieemneid võib süüa niisama, ca 7-9 tk korraga, söögikorra juurde või peale sööki. Samuti on hea neid peenestada ja meega või putrudega koos süüa.

Pakistani hunza rahvas on erakordse tervisega – nad elavad täiesti orgaaniliselt ja söövad täiesti orgaanilist toitu. Hunzad ei söö rafineeritud, pastöriseeritud, homogeniseeritud toite ja ei põe ühtki nn. arenenud inimkonna tuntud haigust, ka vähki mitte. Nad on tuntud kui maailma terveimad inimesed. On üldlevinud, et nad on hea tervise juures veel 100 aastaselt. Keskmine eluiga on hunzadel tihti 120 aastat.

Üks peamisi faktoreid on mineraaliderikas joogivesi ja samuti nende toitumine. Üks hunzade lemmiktoite ja tähtis dieedi osa on aprikoos. Suvel süüakse neid värskelt ja kuivatatakse talveks. Seemned võetakse välja, jahvatatakse ja vahel ka röstitakse. Neist pressitud õli kasutatakse toiduvalmistamisel, salatikastmeks ja samuti näonaha toonikuna. Enamikus kuivatatakse seemnetuumasid värske õhu ja päikese käes.

Peamised aprikoosiseemnetes olevad rasvhapped on oleiinhape ja linoleenhape – mõlemad neist on monoküllastamata rasvhapped. Need rasvhapped esinevad ka näiteks peekanipähklites. Nende toimel langeb halva kolesterooli tase.

Aprikoosituumades on veidi ka valku. See kogus sõltub aprikoosituuma sordist, küündides ca 15 %ni. Seemnetuumades sisalduvateks valkudeks on albumiin, globuliin, prolamiin ja gluteliin, kus albumiin moodustab suurema osa üldisest valguhulgast. Asendamatuid aminohappeid on aminohapete koguhulgast 32-34 %. Peamised asendamatud aminohapped on leukiin ja arginiin. Teistest aminohapetest on kõige enam esindatud glutamiinhape.

Õli sisaldus võib aprikoosiseemnetes varieeruda 28-67 %-ni. Üks supilusikatäis aprikoosiseemne õli sisaldab 120 kilokalorit. Vitamiinidest sisaldab aprikoosiseemne tuum B1, B6, B15 (pangaamhapet) ja B17 (laetril’i); lisaks sisaldab aprikoosiseemne tuum vähesel määral E vitamiini.

Osta siit – aprikoosiseemned

2 comments on “Aprikoosiseemned – 500g 11EUR

Januse on 11. aprill 2012 08:43

Hea et aprikoosiseemneid saab nüüd ka Eestist hea hinnaga osta. Aprikoosiseemned on väga hea vahend vähiravi profülaktikas

Mariika on 11. aprill 2012 08:43

Mulle meeldivad mõrud aprikoosiseemned

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.