Basiiliku kasvatamine

Basiiliku kasvatamineBasiilik on väärtuslik maitsetaim, mida on lihtne ka ise kasvatada Sojapoes müüdavatest vürtsbasiiliku seemnetest. Basiilik paljudes köökides asendamatu maitsetaim. Kõige parem on basiilik värskena, kuid kasutatakse ka kuivatatult, ning nüüd on väetoiduna saadaval ka vürtsbasiiliku seemned, mis koguvad Euroopas kiiresti populaarsust.

Basiiliku kasvatamine on lihtne – ta tahab kasvamiseks valgust, soojust ja ei salli tuult. Basiilik sobib ideaalselt ka toas kasvatamiseks. Väike must basiiliku seeme tahab idaneda valguse käes, seega ei ole soovitav katta teda mullaga, kuid võite külvile panna õhukese kihi liiva. Reeglina seeme tärkab ühe kuni kahe nädalaga. Peale esimeste pärislehtede ilmumist võite taimed istutada eraldi pottidesse. Kui basiilikul on juba kaks-kolm lehepaari võite näpistada ladva ära, nii haruneb basiilik paremini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.