Inka mari – kingitus kehale

Inka mariTuntud energiaallikas inka mari pärineb sealt, kust tänu mineraalirikkale pinnasele tuleb enamik võimsaid tervisetooteid – Ladina–Ameerikast – ning on aastate jooksul levinud sealt laiali maailma. Hea hoolitsuse korral on neid marju võimalik kasvatada ka Eesti oludes.

Inka marjasid koristatakse aprillist augustini ning need kasvavad ja küpsevad täiesti naturaalsetes, keemiavabades tingimustes. Sügisel korjatakse värsked marjad, kooritakse ja kuivatatakse päikese käes. Töö on väga aeganõudev, mis teeb marjade hinna ka mõnevõrra teistest kallimaks. 500 grammi kuivatatud marjade saamiseks läheb vaja ligikaudu 2,7 kg värskeid marju.

Kergelt hapuka varjundiga, maailmas üheks maitsvamateks peetavad inka marjad sobivad niisama näksimisekski ülimalt hästi, ent samas võib neid kasutada salatites, puuviljakokteilides, juustuvaliku kõrval, küpsetistes või moosiks keedetuna.

Lisaks maitseelamusele on marjadel aga teaduslikult tõestatud ravitoime. Neis sisalduvad polüfenoolid ja karotenoidid tomimivad antioksüdantidena ja põletikuvastaselt. Südameprobleemidega inimesete jaoks on see suurepärane uudis. Lisaks on need punased marjad kõrge toiteväärtusega ning mõjuvad organismile stressi alandavalt ja üldtugevdavalt.
Bioflavonoidid aitavad lõhustada ja omastada C-vitamiini ning nõrgendavad viiruste toimet kehas.

Inka marju on kasutatud ka võitluses vähi vastu. Neist on abi seedetrakti kasvajate ennetamisel ja verepuhastajatena. Inka marjadel on kergelt kõhulahtistav mõju.

Inka marju soovitatakse igat tüüpi diabeetikutele, kuna need sisaldavad palju pektiini, mis aitab reguleerida toidu ringlust seedetraktis, alandab kolesterooli ning ühtlustab samas veresuhkru taset. Tänu uriinieristust soodustavatele omadustele on neist tõhusat abi eesnäärme probleemide puhul.

Nad sisaldavad rohkesti A- ja C-vitamiini ning ka olulisi B-grupi vitamiine – ehkki marjad enamjaolt B12 vitamiine ei sisalda, on inka marjad siinkohal erandiks. Ka proteiinitase on kõrgem kui muudes marjades–puuviljades. Vitamiinivalikule lisaks leidub inka marjades ka fosforit, valku ja mõningal määral ka kaltsiumit.

Flavonoidide sisaldus teeb neist ka loodusliku rahusti.
Inka marjadest on muuhulgas abi juusteravis – need tugevdavad juukseid, hoiavad ära hallinemist ja välja langemist.

Osta siit – inka marjad

2 comments on “Inka mari – kingitus kehale

Minna on 2. detsember 2013 22:45

Tere,

Pildil on ju füüsal, mitte inkamari???

Sojapood on 4. detsember 2013 17:32

Õige tähelepanek, inka marja teine nimetus ongi peruu füüsal:
http://aialeht.delfi.ee/news/puuviljad/kuldsed-marjad-toiduks-ja-ravimiks.d?id=65287430

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.