Kanepsieemneõli

KanepiõliKanepiõli võib kasutada nii sees- kui välispidiselt. Kanepiõli sisaldab erakordselt suurel hulgal polüküllastumata rasvhappeid (70-80%). Kanepiõli on looduslikult rikas Omega-3 rasvhappe poolest, toetades kardiovaskulaarse süsteemi tervist. Kanepiõli iseloomustab hea Omega-3 ja Omega-6 rasvhappe suhe. Kanepiõli üks vähestest õlidest, mis sisaldab neid kahte asendamatut rasvhapet, mida organism ei suuda ise sünteesida.

Kanepiõli on smaragdrohelist värvi ja tema lõhn kergelt vürtsikas. Rafineerimata külmpressitud kanepiõli värvus varieerub kollakast kuni tumeroheliseni, on meeldiva pähklise maitsega, millega mõnikord kaasneb kerge mõrudus.

Kanepiõli parim kasutusviis on kas salatites või kastmetes.

Välispidises kasutuses (ja ka seespidiselt) on kanepiõli on sobiv vahend psoriaasi ja atoopilise dermatiidi vältimiseks ja raviks. Nahahaiguste puhul on suureks abiks välispidine hooldus. Kanepiõli vähendab sügelust ning aitavad hoida naha kaitsefunktsiooni.

Kaasates dieeti kanepiõli, mille eelis teiste taimeõlidega võrreldes on ideaalne  v-6- ja v-3-rasvhapete vahekord ning suhteliselt kõrge fütosteroolide sisaldus, on võimalik alandada vere kolesterooli taset ning ennetada südame-veresoonkonna haiguste teket.

Kanepiõli valmistab Kaarli Talu.

Kanepiõli osta siit.

3 comments on “Kanepsieemneõli

Ervi on 25. august 2011 12:42

Kanepiõli on huvitav

Jaana on 25. august 2011 12:42

Hind on tõesti poole odavam kui mujal. Peab ostma mul just psoriaas.

Uudo on 25. august 2011 12:43

Kas tõesti aitab nahahaiguste vastu kanepiõli. Peaks proovima

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.