Maarjaohakas maksahaiguste vastu

MaarjaohakasMaarjaohakas on pärimuste järgi “neitsi Maarja kingitus”. Maarjaohakas suurendab maksa vastupanuvõimet, tugevdab sapi moodustumist ja eritumist ja mõjub hästi seedetraktile.

Maarjaohakas mõjub hästi maksapõletiku korral, mis on tingitud:

  • viiruslikust hepatiidist
  • alkoholi liigtarvitamisest
  • liigsöömisest tingitud maksatsirroosi puhul

See taim soodustab tõhusalt maksa taastumist ja soodustab maksa innervatsiooni. Innervatsioon on mistahes organi või koe varustamine närviimpulssidega närvirakkude ja närvikiudude kaudu, tagades nende ühenduse kesknärvisüsteemiga.

Lisaks aitab maarjaohakas maksa tervendada kollatõve puhul, ravimitest või mürkidest tekkinud kahjustuste puhul (ka radiatsioonist tingitud kahjustused).

Maks on kõige suurem seedenääre ja organismi kõige suurem siseorgan kaaluga ca 1,5kg. Maksa nimetatakse organismi laboratooriumiks, kus muudetakse mürgised ühendid kahjututeks ja mis seejärel erituselundite kaudu kehast eemaldatakse. Kõigist jääkainete eemaldamises osalevatest elunditest on just maks seotud mürkainete kahjutuks tegemisega. Maks paikneb kõhuõõne paremas pooles vahelihase all.

Osta siit – maarjaohaka seemne jahu

Maarjaohakas näeb välja nii:

no images were found

 

2 comments on “Maarjaohakas maksahaiguste vastu

Ene on 29. aprill 2013 06:52

Tänud teie toreda kodulehe eest!
Maarjaohaka juures kirjutate, et see kõrvaldab maksa innervatsiooni, st ühenduse kesknärvisüsteemiga.
Siin on midagi vist viltu.
Kui katkeb ühendus kesknärvisüsteemiga, kas siis ei jää maks ilma juhtimiseta ja ei lange ühtsest süsteemist hoopis välja?
Selgitage mulle, palun. :)
Ene

Sojapood on 3. mai 2013 08:47

Tänud Ene. Siin oli tõesti trükiveakurat nalja teinud. Parandasime ära.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.