Maca ja kilpnääre

Maca ja kilpnääreDr Viana Muller kes on ettevõtte Whole World Botanicals president jagab oma tähelepanekuid maca mõjust kilpnäärmele. Whole World Botanicals on ettevõte, mis tegeleb sertifitseeritud orgaaniliste ja metsikult kasvanud Lõuna-Ameerika ravimtaimede uuringute ja kasvatamisega.

Dr Viana Muller:

Sellest ajast, kui maca juur hiljuti uuesti avastati, ei ole veel tehtud piisavalt meditsiinilisi uuringuid. Ja päris ausalt öeldes ei kahelnud ma kunagi, et macal ei võiks olla kasulikku mõju minu kilpnäärmele ja enamgi veel. Ma teadsin  dr Chaconi poolt rottidega tehtud uuringutest, et maca alkaloide usutakse stimuleerivat hüpotaalamust ja ajuripatsit, et paremini tasakaalustada kogu endokriinset süsteemi.

Kui ma hakkasin uurima maca söömise mõju naistele, kellel olid keskmised kuni rasked menopausi sümptomid, hakkasid nad – ilma et ma oleks neid palunud – mulle teada andma, et nad on saanud vähendada oma kilpnäärme ravimeid või mõningatel juhtudel nende võtmise isegi lõpetada pärast seda, kui nad olid kasutanud kaks või kolm kuud macat.

Nad kõik väitsid end tundvat oluliselt paremini, palju energilisemana. Kõikidel nendel juhtudel oli tegemist kilpnäärme alatalitlusega.

Mõned naised, kellel on kilpnäärme alatalitlus, võtavad ravimit Armour Thyroid, teised ravimit Synthroid. Pärast ühte või kahte kuud märkasid nad, et neil on kilpnäärme ületalitluse sümptomid ja nad vähendasid oma kilpnäärme ravimit ning sümptomid kadusid. Mõned stabiliseerusid 50% juures varasemast kilpnäärme ravimiannusest ja mõned võisid kogu ravi lõpetada. Nad tegid seda siiski sammhaaval, pidevalt testides kilpnäärme funktsiooni, selleks, et mitte šokeerida kilpnääret ja teha oma seisukorda halvemaks.

Ma ei saa ma öelda täpset naiste osakaalu, kellel oli märkimisväärne kilpnäärme funktsiooni paranemine maca söömise tagajärjel. Mõnede jaoks olid tulemused siiski nii põnevad ja silmatorkavad, et nad helistasid ja rääkisid mulle sellest. Niimoodi sain ma teada, et maca söömine võib positiivselt mõjutada kilpnäärme funktsiooni.

Tõlgitud väljaandest Thyroid Info.

Osta siit – Maca pulber

2 comments on “Maca ja kilpnääre

Marje Pent on 16. märts 2012 09:25

Ka kilpnäärme ületalitus on haigus,nimelt soodustab see neeru-ja sapikivide teket.Olen ise sellega hädas.

Eri on 7. aprill 2013 17:23

Hea artikkel. Maca aitab tõesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.