Uuring maca mõjust jalgratturitele

Kui sa tegeled rahvaspordi või profispordiga siis pakub kindlasti alljärgnev uuringukokkuvõte sulle huvi.

Maca ja jalgrasttasportUSA, Inglismaa ja Prantsuse teadlased tegid hiljuti aastal 2009 veel ühe pilootuuringu maca mõjust sportlastele mis tõi selgelt välja, et maca parandab sportlaste tulemusi. Uuring avaldati ajakirjas Journal of Ethnopharmacology.

Uuringu eesmärk: Macat (Lepidium meyenii Walp) tarbitakse spordis lisaenergia saamiseks nii jõu- kui kestvusaladel. Kuid seni puudub veel teaduslik tõestus selle kohta, kas see aitab sportlasi või mitte. Uuringu eesmärk oli uurida maca tarbimise mõju 14 päeva jooksul vastupidavusalasportlastel ehk profijalgratturitel. Lisaeesmärgina võeti vaatluse alla, kuidas maca mõjub libiidole.

Meetod: 8 jalgratturit pidid sõitma 40 km enne ja pärast 14 päevast maca ja platseebo tarvitamist. Macat või platsebot said osalejad juhuslikkuse alusel. Lisaks pidid nad vastama seksuaalteemalistele küsimustele. Macat anti sportlastele päevas 2000mg.

Tulemused: Maca ekstrakti tarvitamine parandas märgatavalt 40km jalgrattasõidu tulemusi võrreldes algtestiga. Maca tarvitamine suurendas ka suguiha. Maca tarvitamisel ei esinenud soovimatuid kõrvalnähte. Maca tarvitamine ei muutnud ka südamerütmi ühelgi testis osalejal.

Järeldus: 14 päeva maca kasutamine parandas 40km jalgrattasõidu tulemusi ja suurendas sugulist iha meesjalgratturite seas. Need on lootustandvad tulemused, mis julgustavad põhjalikumate kliiniliste uuringute tegemist ja rohkem vabatahtlike kaasamist, et uurida maca toimemehhanisme.

Osta siitnaturaalne maca pulber.

Loe veel:

Maca vägi ja jalgpall

Maca suurendab füüsilist võimekust – uuring

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.