Maca mõju meestele

Kas maca võib olla kasulik ka meestele ja nimelt nende hormonaalsele / endokriinsele funktsioonile?

Maca mõju meesteleKui mehed vananevad, siis samuti nagu naistel, aeglustub nende prohormoonide tootmine nii hüpotaalamuse kui ka ajuripatsi poolt, ja nad elavad üle midagi niisugust, mida võiks nimetada ‘andropausiks.’

See protsess on arvatavasti palju astmelisem kui naiste menopaus, võttes aega umbes kümme aastat, mille jooksul alaneb järk-järgult hormoonide tase ja mille all kannatab lõpuks mehe seksuaalne võimekus või nõrgeneb oluliselt seksuaalfunktsioon (st enneaegset seemnepurset, harva ja nõrka erektsiooni, seksuaaliha kadumist).

Mõned mehed kogevad neid muutusi 40ndate eluaastate keskel või lõpus ja mõni ei koge seda tüüpi muutusi enne kui nad on 70.

Mida rohkem me teame naistest, seda rohkem me avastame, et hormonaalsed muudatused naistes on samuti väga astmelised ja neid ei saa mõõta otseselt menstruatsiooni lakkamisega (menopaus), mis on mõningatel juhtudel nn kord sisse- ja siis jälle väljalülitatud protsess.

Hiljuti erialaajakirjas Urology avaldatud uuringus, milles kirjeldati rottidega tehtud katseid, kus ühte osa rotte söödeti macaga ja teistel oli tavapärane toitumine (kontrollgrupp), oli sellel rottide grupil, mis sai macat, palju rohkem erektsioone kui kontrollgrupil ja rottide grupil, mis kannatas erektsioonihäirete all. Kes olid söönud macat, neil tekkis palju kiiremini erektsioon kui võrreldaval kontrollgrupil. See eksperiment kinnitas sama, mida paljud mehed, kes söövad macat, on märganud – palju pidevamad erektsioonid, tugevamad erektsioonid, mis kestsid kauem, ja rohkem seksuaaliha.

Mehed peavad võtma igapäevaselt tsingi toidulisandit, kuna eesnääre vajab normaalseks funktsioneerimiseks palju tsinki. Maca toime on parem kui tsingi tarbimise mõju. Kui mehed seda ei võta, hakkab nende keha muutma progesterooni östrogeeniks. Vaatamata sellele, et mehe keha toodab piisavalt testosterooni, siis kuna palju muudetakse östrogeeniks, kaotab ta kaalus, kipuvad arenema rinnad ja tema erektsioonivõime on madal.

Hoiatussõna on – maca annus. Mehed võivad seda kergesti üle doseerida – kas võtta macat liiga palju või liiga pikka aega – ja nad saavutavad vastupidise tulemuse – libiido kaotuse koos suurenenud väsimusega.

Osta siit – maca pulber

2 comments on “Maca mõju meestele

Ain on 11. aprill 2012 08:25

Maca on tõesti hea. Mina ei oska oma kogemusele tuginedes öelda kas ta on just looduslik viagra, kuid üldist vitaalsust, tegevustahet tõstab väga mõnusalt.
Sa ei väsi ära ja maca mõju on pikaaegne ca 24h. See ei ole mingi kohvilaadne asi.

ütleks et maca mõju on väga sujuv.

Peeter on 11. aprill 2012 08:27

Huvitav on maca puhul see, et on inimesi kellele maca maitse üldse ei meeldi. Minule oli ta algul veidi võõras kuid harjub kiiresti. Eriti hästi sobib maca hommikuse kohvi sisse. Annab mõnusa maitse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.