Maka väsimuse ja kurnatuse vastu

Dr Viana Muller kirjeldab maka mõju väsimuse ja kurnatuse vastu. Ta on ettevõtte Whole World Botanicals kaasasutaja ja president. See on ettevõte, mis tegeleb sertifitseeritud orgaaniliste ja metsikult kasvanud Lõuna-Ameerika ravimtaimede uuringute, kasvatamise, saagikoristuse, propageerimise ja arendamisega.

MakaMida rohkem uuritakse kuidas inimesed toimivad enne maka tarvitamist ja pärast maka võtmist, seda rohkem olen ma avastanud erinevusi juhtudel, kui võetakse teatud hormoone teatud seisundi saavutamiseks ja kui võetakse makat, mille alkaloidid toimivad hüpotaalamuse ja ajuripatsi tasandil, põhjustades sügava muutuse terves endokriinses süsteemis.

Toon väsimusega sarnase näite: naisel, kes hakkas makat tarvitama, oli olnud krooniline väsimus umbes 15 aastat. See võttis tükk aega, enne kui diagnoos pandi, sest 15 aastat tagasi arvati, et väsimus on “täiesti psühholoogiline” ja ta saadeti psühhiaatri juurde.

Endiselt on palju arste, kes ka tänapäeval mõtlevad samamoodi! Kui sellele noorele naisele pandi lõpuks õige diagnoos, määrati talle DHEAS´i (dehüdroepiandrosteroonsulfaat), millel ei olnud mingit mõju tema enesetundele. Seetõttu suurendas arst annust. Seejärel tundis ta end pisut paremini ning suuredas annust uuesti. Lõpuks määras arst naisele tohutus koguses DHEAS´i ja viimane muutus lõpuks tegutsemisvõimeliseks, et käia tööl jne, kuid ta ei tundnud ennast endiselt hästi.

Kui ta luges maka kohta (Dr Morton Walkeri meditsiiniline raport), otsustas ta seda katsetada. Mõne nädala pärast tundis ta suurepärast energiat ja tervist, mida ta ei olnud kogenud umbes 20 aastat. Seejärel lõpetas ta järk-järgult DHEAS´i toidulisandi võtmise ja tundis ennast jätkuvalt hästi.

Ilmselgelt suurendas maka tema DHEAS´i taset – tegi neerupealistel võimalikuks toota oma DHEAS´i – kuid miks oli sellel nii suur erinevus tema enesetundele. Võib-olla oli asi rohkem tema väsimuses kui DHEAS´i tasemes ja maka aitas ta kehal toota teisi vajalikke hormoone. Või ehk, manustades DHEAS´i suu kaudu, ei tulnud esile kõik kasutegurid, mida tekitavad sinu oma näärmed hormoone tootes. See on hea näide, kuidas looduslikud preparaadid võivad vahel imet teha.

Osta siit – maka pulber

5 comments on “Maka väsimuse ja kurnatuse vastu

Üllar on 5. detsember 2012 13:00

Maka on hea asi. Soovitan ka teistele!

Vello on 5. detsember 2012 13:01

Hei,

Maka mul aitab olla paremas toonuses. Maka on huvitav asi

Jaanika on 5. detsember 2012 13:01

Maka – pole kuulnudki. Peaks vist ka maka ära proovima.

Treener on 5. detsember 2012 13:02

lugesin maka kohta teaduslikke uuringuid. Tundub väga huvitav just maka võimalus sportlase toonust tõsta.

Uvi on 11. detsember 2012 11:37

Maka on sama mis maca

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.