Spirulina pulber

Spirulina pulberSpirulina sisaldab kehale tähtsaid mineraalaineid sh seleeni ja kaltsiumit ning suure hulgal aminohappeid (metioniini, tsüsteiini). Samuti harvaesinevat fükosüaniini nimelist polüpeptiidi, mis aitab puhastada maksa ja närvisüsteemi kahjulikest mürkainetest. Fükosüaniin on sinise värvusega pigment, mida ei leidu teistes taimedes.

Teadlased peavad spirulinat üheks parimaks vahendiks keha puhastamisel raskemetallidest (näiteks elavhõbe, kaadmium, plii, arseen) just detoksifikatsiooni omaduste tõttu. Spirulina sisaldab rohkelt B-rühma vitamiine, beetakaroteeni, E- ja K-vitamiini.

Suur osa merevetikatest sisaldab suurel hulgal asendamatuid aminohappeid ja need aineid on eriti tähtsad keha optimaalse tegevuse jaoks. Rasvhapped hoolitsevad raku seinte koospüsimise eest ja on tähtsad põletike ärahoidmisel.

Spirulina on rinnapiima järel parimaks GLA (gamma-linoleenhape) allikaks, mis on äärmiselt vajalik närvisüsteemile. GLA parandab naha heaolu ja võib ära hoida allergiate teket.

Spirulina on hea antioksüdantide allikas ja kui tarvitame piisavalt spirulinat, siis see kaitseb meid ka liigsete UV-kiirte eest.

Spirulina tähtsamad antioksüdandid on:

  • Beetakaroteen (ja veel sada karotenoidi)
  • Klorofüll ehk leheroheline
  • Zeaxantiin (äärmiselt tähtis antioksüdant nägemisvôime parandamiseks)
  • Superoksiiddismutaas (SOD) (metaboolne ensüüm)
  • Fükosüaniini -nimeline eksootiline sinirohe pigment

Spirulina toetab vôimsalt immuunsüsteemi ja peaasjalikud fütotoitained on:

  • Beetakaroteen
  • Lipo-polüsahhariidid (LPS)
  • Sinirohekas värvipigment (fükosüaniin)

Spirulina teaduslikud uuringud algasid 1960. aastatel, aga tegelik läbimurre tuli 1970. aastatel kui teadlased avastasid spiruliina suure proteiini kontsentratsiooni. Spirulina toitainete rikkust kinnitab ka see, et NASA on valinud selle astronautide toidulisandiks.

Spirulina on turvaline nii inimestel kui loomadel ning loomadel tehtud katsetega on leitud, et see on ka turvaline raseduse ajal.

Spirulina pulber maksab 12 EUR ja on 200g suuruses pakis.

Osta siit – spirulina pulber

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.