Otsas

Gynostemma ehk viielehine eluväät

6.50 

Hiina traditsioonilises meditsiinis on juba sajandeid kasutatud nägusat ja kiirekasvulist ronitaime − viielehist eluvääti. Viielehisest eluväädist valmistatud teed ehkJiaogulan’i teed mainiti juba enne XIII sajandit Vana-Hiina meditatiivsetes tekstides kui surematuse teed. Jiaogulan’i teel on omapärane magusmõrkjas maitse.

Toniseeriva toimega jook on sobiv ergutusvahend neile, kel tuleb teha ületunde ja kel on raskusi hommikuse ärkamisega.

Kaal 250g – (1kg hind 26€)

 

Laost otsas

Kirjeldus

Viielehine eluväät (Gynostemma pentaphyllum) on kuni 8 m pikkune ronitaim mis on pärit Indomalaisiast ja Ida-Aasiast. Viielehist eluväädi hiinakeelne nimetus Xincao, tähendab tõlkes “surematuse rohtu”.

Gynostemma e viielehine eluväätViielehelise eluväädi üks erilisemaid omadusi on kahene adaptogeenne mõju kesknärvisüsteemile. Toime on nii üliaktiivse süsteemi rahustamine kui ka väheaktiivse või depressioonis oleva süsteemi stimuleerimine. Koostisainetel on samalaadne toime, nagu kehakaalu alandamisel või selle suurendamisel, olenevalt vajadusest.

Viielehist eluväädi tervendavaid omadusi on võrreldud ka ženšenniga, sest aktiivelemendid (saponiinid) ja nende keemilised ühendid on väga sarnased. Viielehelises eluväädis on neid imelisi ühendeid ligikaudu kaks korda rohkem kui ženšennis.

1980ndatel läbi viidud uurimisprogrammi tulemusena avastati ka taime võimalikud vähivastased omadused. 1991. a Pekingis toimunud rahvusvahelisel meditsiinikonverentsil tunnustati viielehist eluvääti kui kümne kõige toniseerivama taime hulka kuuluvat.

Viielehine eluväät:

  • parandab vereringet
  • stimuleerib maksa tööd
  • tugevdab immuun- ja närvisüsteemi
  • alandab veresuhkru ja halva kolesterooli taset
  • reguleerib rasvade ainevahetust
  • alandab vererõhku
  • pärsib vähirakkude arengut

Teda on kasutatud ka astma, bronhiidi, diabeedi, südame-veresoonkonna haiguste ravis. Viielehine eluväät sisaldab rikkalikult antioksüdante, aminohappeid, vitamiine ja mineraalaineid (Mg, Zn, Ca, Fe, K). Taime iseloomustab kõrge saponiinidesisaldus.

Kasutamine : 2 grammi (1/2 tl) kaks korda päevas. Parim tarvitada hommikul või päeval. Viielehise eluväädi pulbrit võib segada smuutidesse, kasutada salatite ja ka suppides. Eluvääditeed soovitatakse vältida raseduse ja rinnaga toitmise ajal ning mitte anda väikelastele.

Viielehisest eluväädist lugege rohkem siit:  Maaleht, juuni 2013

Lisainfo

Kaal 250 g
Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.