Otsas

Kanepiõli 250ml (ÖKO)

12.90 

Kanepiõli 250ml (ÖKO) Kõrgekvaliteediline Eestis kasvatatud finola® sordi kanepiseemnest külmpressitud õli, mis on kõrge polüküllastumata rasvhapete sisaldusega ning inimese jaoks unikaalses ja täiuslikus tasakaalus.

Laost otsas

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Kanep (Cannabis sativa) on üks iidsemaid kultuurtaimi, keda on sajandeid kasvatatud vastupidava kiu ja õlirikaste seemnete saamiseks. Pärineb ilmselt Aasiast, Hiinas on kanep alates kiviajast olnud ainuke kodumaine kiutaim. Templiseinte kaunistuste järgi on järeldatud, et Egiptlased tundsid kanepit juba 1500 aastat e.m.a., Venemaal on kanep kultuuris alates 6.saj. m.a.j.( Kask, M. 1971). Euroopa arheoloogilised leiud kõnelevad peamiselt kahest kanepi kasutamise viisist: kiust valmistati nööri ja kudumeid, seemneid tarvitati söögiks.Vanimad kanepikiu leiud maailmas pärinevad eelrooma rauaajast (800-400 e.Kr.) (Sillasoo, Kukk 2003), Eestis on erinevates linnades kanepiseemnete jälgi leitud keskaegsetest ladestustest.

Kanepi seemnete, lehtede ja võrsete tippude kasutamine oli ka laialt levinud nii meditsiinis kui erinevate rahvaste rituaalsetes toimingutes. Vana-Kreeka kirjanik Herodotos (u. 484-425 e.Kr.) on kirjeldanud Musta mere põhjaosa sküütide traditsoone, kus villastest tekkidest ja puitlattidest valmistatud telgis puistatud kuumadele kividele kanepiseemneid, mispeale läinud seesolijate meeled eriliselt rõõmsaks (Sillasoo, Kukk 2003). Teadaolevalt ei kajasta Euroopa ajalooallikad kanepi kasutamist suitsetamise eesmärgil kuni 18. sajandini. 19. saj. on mainitud, et tema lehtede mahl on uimastav ning põhjustab hullumeelsust, seemned aga õlirohked ning rahustava toimega (Sillasoo, Kukk 2003).

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.