Sale

Kasekäsna pulber, astelherne tee ja goji marjad

29.00  23.90 

Kasekäsna ( chaga e. must pässik, Inonotus obliquus ) ajaloolised juured on Siberis ja Venemaal, kus  kasekäsnaga on ravitud mitmeid haigusi vähemalt 17. sajandist saadik. Kasekäsna ajalugu ulatub aga palju varasemasse aega – leiud on koguni 5600 aastat vanad.

Astelhernes, inglise keeles gorse (ka furze või whin) on tugevate okastega põõsas, mis meenutab kadakat ja õis Eestist tuttavaid hiirehernest.

Goji marjad  ehk taralõng, lycium barbarum.

   • – Looduslik vitamiinipomm, sisaldab 18 aminohapet
   • – Antioksüdante 20 korda rohkem kui jõhvikates
   • – C-vitamiini kuni 148mg 100 grammis
   • – Päikese käes kuivatatud
   • – Toitvad ja maitsvad

Kirjeldus

Viimase 40 aasta jooksul on tehtud üle 1600 teadusliku uuringu (sh dr Kirsi Kahlonen’i Helsingi Ülikoolis tehtud uuring 1984. aastal, mis osutas kasekäsna viirus-, seene- ja vähivastastele omadustele). Kasekäsna ajaloolised juured ulatuvad Siberisse ja Venemaale, kus kasekäsnaga on ravitud raskeidki haigusi. Sisaldab erakordselt suuri koguseid superoksüdismutaasi (SOD), mis on organismile üks võimsamaid antioksüdante, B-grupi vitamiine, proteiine.

Ta tõstab tapjarakkude aktiivsust 300%, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb haigustekitajate vastu ja on äärmiselt tugev antioksüdant. On tõestatud, et chagal on bakterite ja viiruste tegevust pärssiv ning põletikevastane toime. Pässik sisaldab rohkelt beetaglükaane – polüsahhariide, mis stimuleerivad immuunsüsteemi tööd ja aitavad kehal nö adapteeruda.

Seega pässik on võimas immuunsüsteemi parandaja ja vastupanuvõime tõstja. Sisaldab suures koguses erinevaid mineraale, adaptogeenseid aineid, beetaglukaane, betuliinhapet.

Jaapanis on kasekäsn saavutanud suure soosingu kosmeetikatootena (naha pigmendivigade parandamisel). Mõnede allikate väitel toetab kasekäsn närvisüsteemi uuenemist. David Winston on meie aja kuulsamaid ravimtaimegurusid, kes peab musta pässikut üheks võimsamaks vähivastaste omadustega raviseeneks.

Astelhernes sobib kasutada seedimise ja maksa probleemide korral. Omab diureetilist toimet, seetõttu aitab kaasa ka kaalu langetamisel ja veresuhkru reguleerimisele diabeedi korral.
Pakendis on ainult äsja kuivatatud taimed, mis on kasvanud metsikult looduses Serra do Acor mägedes Portugalis. Korjatud käsitsi, kuivatatud mõni nädal varjulises kohas enne pakendamist.

Lugege lähemalt siit: Astelhernes peseb organismi puhtaks

Rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel soovitatakse enne tarvitamist kooskõlastada arstiga.

Goji marjad – ingl wolfberry, lad lycium barbarum, godzi, hundimarjad – kasvavad igihaljastel põõsastel, mida leidub lähistroopilistes Hiina, Mongoolia ja Tiibeti Himaalaja piirkonnas.

Goji marju korjatakse tavaliselt juba kuivanutena, seega ei ole sõna “päikesekuivatatud” lihtsalt tühi reklaamitrikk.
Nad on kokkukuivanud punased marjad, mis näevad välja, nagu punased veidi piklikud rosinad.

Soovitav igapäevane kogus 10-20gr kuivatatud marju.

Goji mari – looduslik vitamiinipomm ja antioksüdant

Goji mari on alates 21. sajandi algusest arenenud maades saanud kiirelt suure tähelepanu osaliseks tänutoiteväärtusele ja antioksüdantsetele (organismis vabade radikaalide tegevust pärssivatele) omadustele. Goji mari kui ravimtaim kuulub nn. „superviljade“ hulka.

Toitumisteadlane prof. Earl Mindelli, kes on üks tuntumaid goji marjade uurijaid, kinnitusel leidub neis antioksüdante 20 korda rohkem kui jõhvikates! Aasia maades, Indias, Tiibetis ja Hiinas, on goji  mari aastasadu tuntud loodustoode toidu valmistamisel. Goji marja hinnatakse jõudu taastava toiduna.

Esimesed andmed goji marjade kasutamisest pärinevad Tiibeti munkade poolt umbes 7. sajandist.
Legendi kohaselt kaevati ühe budistliku templi seina äärde kaev. Üle kaevu-suu ulatusid pidevalt goji oksad. Mitmete aastate jooksul kukkus kaevuvette palju marju. Need, kes sealt kaevust vett jõid, olid tuntud oma terve jume ja üleüldise hea enesetunde poolest. Nende hambad olid tervemad ja ka juuksed ei läinud halliks vaid muutusid valgeks. Osad allikad väidavad isegi, et goji marja on kasutatud juba üle 6000 aasta.

Viimastel aastakümnetel on maailma teadlased avaldanud erkpunaste goji-marjade toime kohta ligi 3000 uurimuse.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.