Otsas

Kookosõli 1000ml

16.00 

Kookosõli on pärit Indoneesiast. Lõhna ja maitseta kookosõli sobib ideaalselt toitudesse. See õli sobib ka neile kellele ei meeldi kookose maitse.

Kookosõli on valmistatud kookospähkli viljalihast (100% naturaalne). Sobib suurepäraselt toidu valmistamiseks ja ka nahahoolduseks.

Kookosõli tuntakse ka kui kookosrasv või kookosvõi. Saadaval ka 500ml klaaspurgis kookosõli hinnaga 11 EUR.

1000ml

Laost otsas

Kategooria: Sildid: , ,

Kirjeldus

Kookosoli 1kgKookosõli võib kasutada küpsetamisel kuna ei kaota ka kõrgetel temperatuuridel oma kasulikke omadusi, samas sobib tarvitamiseks ka ilma kuumutamata. Kookosele iseloomuliku lõhna ja maitset sellel õlil ei ole. Seega ei anna ka toidule juurde kookose maitset.

Kookospähkli viljalihast pressitud kookosõli nimetatakse ka kookosvõiks või kookosrasvaks.

Kookosõli sisaldab sisaldab 92% küllastunu rasvhappeid. Kookosõli on tavaliselt tahkes olekus ja hakkab sulama ca 24 kraadi juures. Kookosõli ei sisalda kolesterooli ega tõsta ka halva kolesterooli taset. Ta sisaldab lauriinhapet ja kapriinhapet, mis toimib mikroobide- ja bakteritevastaselt. Lauriinhapet teatakse ka kui organismi immuunsüsteemi ehitavat ja säilitavat rasvhapet. Kookosõlil on ka hea E-vitamiini allikas ja on hea niiskuse säilitaja.

Kookosõli aitab kaasa toidu seedimisele ja kaltsiumi, magneesiumi, rasvlahustuvate vitamiinide ja aminohapete imendumisele.

Lisainfo

Kaal 1000 g
Kaal

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.