Otsas

Linaseemneõli

7.00 

Kvaliteetne külmpressitud linaõli. Linaseemneõli saladus on erisugused küllastamata rasvhapped, mis kuuluvad oomega rasvhapete hulka.

Linaseemneõli sisaldab: vitamiine A ja vitamiini E, linoleenhapet – 62,9% Omega-3, linoolhapet – 15,9% Omega-6, oleiinhapet – 13,44% Omega-9.

Linaseemneõli tootja on Kaarli Talu. 14€/kg.

500ml

Laost otsas

Kirjeldus

LinaseemneõliLinaseemneõli saladus on erisugused küllastamata rasvhapped, mis kuuluvad oomega rasvhapete hulka. Alfalinoleen- ja linoolhape hoolitsevad rakumembraanide korrektse talitluse eest, nendest oleneb paljude bioaktiivsete ainete süntees ja et ainevahetus kulgeks häireteta. Linaseemnetes arvestataval hulgal ka seeduvaid süsivesikuid ja valke.

Lina peetakse üheks vanimaks kultuurtaimeks ja Eestis hakati teda kasvatama juba aastatuhandete eest. Juba Roomas küpsetati leegionäridele linaseemneleiba, mida just sõjakäikudel tarvitati. Linaseemned on tuntud ka Slaavi ja Lähis-ida köögis. Linaseemnete raviomadustele juhtis tähelepanu ka Hippokrates.

Linaseemneõli ja linaseemned on sama toimega, kuid linaseemneõli on kontsentreeritum ja omab seetõttu tugevamat toimet.

Linaseemneõli sisaldab:

  • Palju vitamiine E ja A
  • Organismile eluliselt vajalikke bioloogiliselt aktiivseid aineid
  • Linoleenhapet – 62,9% (Omega-3)
  • Linoolhapet – 15,9% (Omega-6)
  • Oleiinhape – 13,44% (Omega-9)

Meile on elutalituseks eriti vajalikud Omega-3 ja Omega-6 rasvhapped!

Linaseemneõli lahustab veres halba kolesterooli ja see parandab hästi veresoonkonna seisundit. Linaseemneõlis olevad lipiidid, mida sisaldub kuni 100 korda rohkem teiste õlidega võrreldes,  omavad vähivastast toimet, olles antibakteriaalse ja  antiviiruselise omadustega. Linaseemneõli tarvitamine soodustab insuliini teket ja takistab seega diabeedi süvenemist. Suurepäraselt mõjub linaõli seedetrakti häirete korral – kõhukinnisus, mao ülehappesus, haavandtõbi jne.

Linaseemneõli soovitatakse tarvitada ka organismi immuniteedi suurendamiseks. Lisaks pakub linaõli leevndust ka liigesepõletike puhul. Linaõli on hea kasutada veel allergikutel, nahahaiguste korral, parandamaks juukseid, neeruhädade korral.

Linaõli ei tohi termiliselt töödelda.

RDA: 25ml

Lisainfo

Kaal 500 g

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.