Mahe inuliin (FOS) 200 g

8.30 

Inuliin on kiudaine tüüp, mis toetab seedesüsteemi, veresoonkonda ja parandab üleüldist tervist.

Koostis: 90% pika ahelaga inuliin , 10% lühikese ahelaga inuliin (FOS). Maapirni mugulast. Mahepõllumajandusest.

Toiteväärtus 100 g kohta:
Energia: 100 kcal / 418,4 kJ 
Rasvad kaasaarvatud küllastumata rasvhapped: 0 g
Süsivesikud: 98 g (sh inuliin (dieetkiudaine): 95 g; sh suhkrud: 3 g)
Kiudained: 7,2 g
Valgud: 2 g
Sool *: 0,34 g
* soola sisaldus tuleneb loodusliku Na olemasolust.

Hind 8.30/ 55.33kg 

Kirjeldus

Mahe inuliin (FOS) on valmistatud 100% ulatuses maapirnist, see on suurepärane magustaja diabeetikutele ja kaalulangetajatele. Inuliin on kiudaine tüüp, mis toetab seedesüsteemi, veresoonkonda ja parandab üleüldist tervist. Kiudained aitavad alandada kolesteroolitaset ja vähendada diabeediriski. Inuliini on kahte sorti – pika ja lühikese ahelaga. Lühikese ahelaga inuliin on väga magus ja peamiselt kasutusel magustajana. Pika ahelaga inuliin on kiudainerikas ning on kasulik seedimisele. Pakendil olev tähis FOS näitab, et 90% on pika kiulist inuliini ja 10% on lühikest kiudu ehk FOS-i lühema ahelaga ehk magusat inuliini.

Inuliin ei lagune ega imendu maos vaid see liigub soolde. Sooles olevad bakterid kasutavad seda soolefunktsioonidega bakterite kasvuks. Uuringute käigus on leitud, et maapirnis sisalduvad kiudained on prebiootilise* toimega ning seetõttu kasulikud inimese soolestiku mikrobioomile. Inuliin, lisatuna toiduainetesse, eriti piimatoodetesse, soodustab heade bakterite paljunemist.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.