Mahe seesamiõli

7.00 

Mahe seesamiõli sisaldab pea võrdselt polü- ja monoküllastamata rasvhappeid, tunduvalt vähem aga küllastatud rasvhappeid. Vaatamata suurele polüküllastumata rasvhapete hulgale on seesamiõli suhteliselt vastupidav hapniku, valguse ja soojuse rääsumist kiirendavale toimele.

Edukuse võti peitub õli kõrges looduslike antioksüdantide (sesamiin, sesamoliin ja sesaminool) sisalduses, mis on olemuselt fenoolsed ühendid. Külmpressitud seesamiõlil on omapärane hõrk pähklimaitse, see sobib nii salatikastmetesse kui erinevate küpsetiste valmistamiseks.

EE-ÖKO-02 sertifikaat. Toodetud Saksamaal, pakendaja Oru Taimeõlitööstuse OÜ. 28€/kg.

250ml

Laost otsas

Kirjeldus

SeesamiõliJuba antiik-Kreeka sõdurid närisid enne otsustavaid lahinguid seesamiseemneid kui eriti energiarikast toitu. Rooma leegionärid valmistasid seesami ja köömne seemnetest ergutavat ja toitvat segu.

Osades antiikkultuurides vaadeldi seesamiseemneid isegi kui õnnetoovat sümbolit. Seesami viljaks on kuprad, milles paiknevad erakordselt õlirikkad seemned. Valminud kupar avaneb ise ja seemned pudenevad välja. Värvuselt on nad pruunid, kreemjad, punakad või isegi mustad. Õlirohkeid seemneid (õlisisaldus 50…60%) kasutatakse eeskätt seesamiõli valmistamiseks.

Kõige rohkem kasutavad seesamiõli toitudes India, Araabia, Jaapani, Hiina ja Mehhiko kokad. Puhast seesamiõli tarvitatakse vähem. Rikkalikuma maitsebuketi saamiseks ja põhiõli liiga intensiivse lõhna leevendamiseks segatakse tavaliselt erinevad õlid kokku.

Ilu ja tervise teenistuses Kaasaegne kosmeetika kasutab seesamiõli eeskätt naha pehmendaja rollis — seda võib leida erinevatest kreemidest, ihupiimadest ja armkoe taastusravi salvidest. Mitmetes Aasia riikides kuulub seesamiõli põletushaavade raviks mõeldud salvide koostisse.

Lisainfo

Kaal 350 g
Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.