Tudraõli

7.00 

Naudi Eesti põllul kasvatatud põldtudrast külmalt pressitud tudraõli!

Tudraõli ehk Camelina neitsiõli on tõhus „halva” LDL- kolesterooli taseme alandaja veres. Teaduslikud katsetused tõestasid, et 30 g õli sissevõtmine iga päev kuue nädala jooksul langetas kolesterooli taset 12 %, see on kaks korda rohkem kui rapsi- või oliiviõli. Oluliselt suurenes ka asendamatute rasvhapete sisaldus veres. 

0,5l

Kirjeldus

Ristõieliste sugukonna üks perekondi on tudrad (Camelina Crantz). Sellesse kuuluvad Eestis esinevatena liiv-, karvane-, lina- ja põldtuder . Esimesed kolm on umbrohud, neljandat kultiveeritakse aga õlitaimena.

Tudraõli rasvhapetest on 58% polüküllastamata sealhulgas inimesele vältimatutest alfa-linoleenhapet (omega-3) 39% ja linoolhapet (omega-6) 15%.

Tudra õli

Neid rasvhappeid inimorganism ise ei valmista (tooda) vaid peab saama toidust. Kalast saadavaid pikemaahelalisi omega-3 rasvhappeid (EPA ja DHA) on inimorganism ise võimeline valmistama taimsetest omega-3 rasvhapetest.

Taimseid omega-3 rasvhapete tarvitamise hulgal ei ole praktiliselt piiri. Samas  kalarasva aga ei soovitata nautida üle 3 grammi päevas. Tudraõli sisaldab tokoferoole (E-vitamiini komponendid) kokku 760 mg/kg, millest suur osa on gamma-tokoferoolid –  66 mg/100 g (rapsil 40 mg/100g). Delta-tokoferoole sisaldab tudraõli rohkem (4 mg/100 g) kui rapsiõli (2 mg/100 g). Külmpressitud õlis on rohkem tokoferoole kui vastavas rafineeritud õlis, sest pooled tokoferoolid hävinevad tööstuslikul rafineerimisel.

Tudraõli ehk Camelina neitsiõli on tõhus „halva” LDL- kolesterooli taseme alandaja veres. Teaduslikud katsetused tõestasid, et 30 g õli sissevõtmine iga päev kuue nädala jooksul langetas kolesterooli taset 12 %, see on kaks korda rohkem kui rapsi- või  oliiviõli. Oluliselt suurenes ka asendamatute rasvhapete sisaldus veres.

Lisaks LDL-kolesterooli taseme alandamisele on omega-3 rasvhapetel ka teisi omadusi, mis teevad nendest eriti südamesõbralikud rasvhapped: 

•    Alandavad südamega seotud äkksurma riski
•    Omavad põletikuvastast toimet ja hoiavad ära vereklompide teket
•    Hoiavad veresoonkonna elastsena ja hoolitsevad sujuva vere- ringvoolu eest, alandavad vererõhku.

Soomes on tudraõlile omistatud südamemärk!

Lisaks südametervisele on omega-3 rasvhapetel teisigi tervisemõjusid:

•    Vähendavad reumavalude ja masendushoogude teket
•    Olulised naha tervisele
•    Aitavad kaasa nägemisvõimele ja ajutegevusele
•    Tõstavad organismi immuunsüsteemi

Viimased uuringud on näidanud, et omega-3 rasvhapped toimivad laste õppimisvõimet parandavalt.Erilise rasvhappelise koostise tõttu on tudraõli nautimine tõhus viis tõsta söögivalikus omega-3 sisaldust, kasutades seda salatiõliks, putrudes, küpsetistes või lihtsalt sissevõtta.

Põhjamaade toitumissoovitused:

5% toiduenergiast (kcal) peaksime saama taimsetest omega-3 rasvhapetest – keskmiselt 15 grammi päevas ehk 1 supilusikas tudraõli. Võrdluseks, et saada oliiviõlist kätte sama kogus omega-3 rasvhappeid tuleks seda ca 1 pudel tarvitada.

Toiteväärtus 100 g:

  • ·energiat 3753 kJ/893 kcal,
  • ·valgud 0 g,
  • ·E-vitamiin 7,6 g

Rasvad 100 g:

  • ·küllastunud rasvhapped 10 g
  • ·monoküllastamatud 32 g
  • ·polüküllastamatud 58 g.

Kogu rasvhappelisest koostisest alfalinoleenhape on 39 % ja linoolhape 15 %. Lisaks sisaldab õli palju looduslikke antioksüdante, tokoferoole (E-vitamiin), mis hoiavad ära õli kiire riknemise. 

Sobib ka praadimiseks!

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.