Maca kui alternatiiv hormoonasendusravile

MacaPremarin ja Provera, mis on kaks kõige laialdasemalt välja kirjutatud hormoonasendusravi preparaati Ameerikas, kujutavad endast sünteetilist östrogeeni, mis on valmistatud tiinete märade uriinist, ja sünteetilist progesterooni, mis on toodetud tehases ja mida nimetatakse progestiiniks. Need mõlemad sünteetilised ained sobivad „nagu võti lukuauku“ östrogeeni ja progesterooni retseptoritega naise kehas, kuid on tegelikult üsna viletsaks asenduseks.

Inimese keha on võimeline tarbima üksnes kahte kaheksast mära uriinist saadavast östrogeenist, mis sisalduvad Premarin´is, ja ülejäänud kuus östrogeeni lihtsalt ringlevad veres. Progestiin on selline kehv aseaine, mis tegelikult suurendab naise võimalust haigestuda rinnavähki, ja mida kauem ta seda kasutab, seda kõrgem on rinnavähi risk. Östrogeeni retseptoreid, muuseas, on leitud terves kehas, mitte ainult munasarjades, emakas, rindades ja tupes, vaid ka ajus, südames, põies, tegelikult igas elundis, ja tegelikult, kogu inimese kudedes nii meestel kui ka naistel. Progesterooni retseptoreid ja testosterooni retseptoreid leidub vähestes kudedes nii meestel kui naistel. Kõigi nende hormoonide kogused on aga naistel ja meestel erinevad.

“Looduslikud” hormoonasendusravi preparaadid on samuti toodetud farmaatsialaboratooriumis, kuid erineval moel. ’Looduslik’ estradiool on sünteetiliselt toodetud Estradiol Beta 17. See ei pärine mära uriinist, kuid on valmistatud „mitte millestki“ sünteetiliselt toodetud molekulidest, ja sellel on palju rohkem ühist algupärase hormooniga kui hobuse östrogeenil. ‘Looduslik’ progesteroon on saadud taimest, metsikust Mehhiko jamsijuurest, mis oma looduslikus kasvukohas progesterooni ei sisalda.

Kuna see on välja töötatud laboratooriumis ja üks selle keemilistest koostisosadest on ekstraheeritud ja muudetud laboratoorsetes protsessides, siis lõpuks on saadud keemiline struktuur, mis on väga sarnane inimese progesteroonile. Seda tüüpi ‘looduslik progesteroon’ ei ole kahjulik ja on tegelikult tõestanud oma kasulikke mõjusid. Loomulikult, loodusliku hormoonasenduspreparaadi tarvitamine toob kaasa ka hormoonide võtmise.

On tõestatud, et kui juba ükskord alustatakse teatud hormooni regulaarset tarvitamist, siis inimese enda keha lõpetab selle hormooni tootmise, kuna seda on võimalik hankida juba väljastpoolt. Inimese munasarjad toodavad hormoonasenduspreparaati saamata pisut östrogeeni (mõlema, nii estradiooli kui estriooli kujul) ja progesterooni kogu naise elu vältel, kuigi pärast menopausi need kogused vähenevad.

Neerupealised, mis osaliselt funktsioneerivad kui munasarjade varusüsteem, toodavad samuti östrogeeni, progesterooni ja testosterooni, samu hormoone, mida toodavad ka munasarjad, samuti DHEAS´i (dihüdroepiandrostendinooni) ja kortisooli. Niisiis, kui naine on võtnud mitmed aastad hormoonasenduspreparaate ja läheb oma günekoloogi juurde, nagu paljud naised seda teevad, ja ütleb, et ta tahab hormoonasendusravi lõpetada, satub arst paanikasse ja räägib talle, et ta PEAB jätkama hormoonide võtmist kogu ülejäänud elu, kuna ta teab, et tema munasarjad atrofeeruvad ja ei ole võimelised ise östrogeeni tootma – olukord, mis kujutab endast tema luudele suurt osteoporoosi riski. Paljud naised ei ole sellest teadlikud, kui nad alustavad hormoonasendusprepaaradi võtmist, või nad ei oleks sellega kunagi nõustunud.

Palju ‘looduslikum’ viis menopausi sümptomitega nagu nt kuumahoogudega toimetulemiseks on taimset östrogeeni sisaldavate ravimtaimede (phyto – taim, ladina keeles) nagu must lursslill, lagrits-magusjuur ja sojatooted, mis sisaldavad genisteiini, ühte tüüpi taimset östrogeeni, tarvitamine. Kuid – samal ajal, kui need võivad mingil ajal aidata kuumahoogude ja tujukuse vastu, ei mõju need absoluutselt tupekuivuse või luude hõrenemise korral (kaltsiumi kaotus luudes), põiefunktsioonile, südamefunktsioonile jne. Ja paljud naised arvavad, et seda liiki menopausi ravimid on liiga nõrgad, et saavutada suuremat mõju isegi kuumahoogude või depressiooni korral.

Kõige loomulikum viis tulla toime menopausi sümptomitega, on kasutada orgaanilist maca juurt. Maca, mis on kasvatatud keemiliste väetiste abil, on kaugelt madalama kvaliteediga kui maca, mis on kasvatatud mullas, mis on olnud sööti 5 aastat.

Teedrajavat tööd teinud dr Chacon vihjab, et alkaloidid, mis sisalduvad maca juures, stimuleerivad hüpotaalamust ja ajuripatsit tootma rohkem prohormoone, mis omakorda mõjutavad kõiki endokriinseid näärmeid – käbikeha, neerupealiseid, munasarju, meessugunäärmeid, kõhunääret ja kilpnääret. Seega maca stimuleerib keha tootma hormoone palju küllaldasemalt, kui toimuks nende lisamine välispidisest allikast.

Osta siit – Maca pulber

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.