Maca mõju menstruaaltsüklile

MacaÜks sümptomeid, mille all kilpnäärme alatalitlusega naised kannatavad, on sagedasemad ja tavaliselt ka raskemad ja valulikumad menstruaaltsüklid. Sümptomeid, mis kilpnäärme alatalitluse korral avaldavad mõju menstruaaltsüklile, on leitud ka naistel, kellel on emakamüoom.

Maca aitab enamikel naistest normaliseerida menstruaaltsüklit, nii selle päevade arvu kui ka verekoguse osas, samuti leevendab maca valu ja PMS´i  ehk premenstruaalset sündroomi. Veel ei mõisteta, millised on need mehhanismid, mille abil see toimub ja kaheldakse, kas isegi uurijad on täielikult aru saanud, millises väga keerulises hormonaalses koostoimetes osalevad munasarjad, kõhunääre, neerupealised ja kilpnääre. Siiski ilmneb, et iga nääre avaldab olulist mõju teistele. Nii jätab igasugune sissetung nagu nt hormoonide võtmine, alati soovida, kuna see ei mõju positiivselt kõigile nendele endokriinsetele näärmetele, mis toimivad omavahel väga õrnas koosluses.

On avastatud, et naised, kes on hakanud sööma macat PMS´i, kuumahoogude, tupekuivuse või tujukuse pärast, on teada andnud väga positiivsetest kaasmõjudest:

  • energiataseme kasv (neerupealise funktsioon ja kilpnäärme funktsioon)
  • magusaisu vähenemine
  • veresuhkrutaseme kõikumise vähenemine (ei teki pearinglust või ärritumist nii kergesti)
  • une paranemine (võib-olla käbinäärme funktsioon)
  • südame puperdamise lõppemine (östrogeeniretseptorid südames on täidetud
  • põie töö paranemine (östrogeeniretseptorid põies on täidetud).

Neid mõjusid ei esine, kui naised võtavad ‘looduslikku hormoonasenduspreparaati’ koos ‘loodusliku östrogeeni’ ja ‘loodusliku progesterooniga.’ On inimesi, kes on võtnud DHEAS’i aastaid. ( nt. väga halb neerupealise funktsioon ) olles alustanud maca tarvitamist on nad palju jõulisemad, kui võttes DHEAS´i.

Mitmed naised, kes on kannatanud emakamüoomi juba aastaid ja kes on kasutanud oma seisukorra tõttu progesterooni kreemi või suukaudselt manustatavat mikroniseeritud progesterooni, ja kes arvasid, et see mingil määral aitab, kuid müoom ei kadunud. Niipea kui nad alustasid orgaanilise maca juure pulbri või kapslite võtmist, kadusid müoomid kahe või kolme kuuga.

Kuigi me täpselt ei mõista, kuidas see kõik toimib, on kindlasti olemas koostoime kõikide nende erinevate endokriinsete näärmete vahel, mis toodavad positiivseid, ja tähelepanuväärseid tulemusi.

Osta siit – maca pulber

Tõlgitud väljaandest Thyroid Info.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada. Ärge kasutage toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.